• 50g semínek ostropestřece
  • 35g ostropestřecového oleje

Ostropestřec mariánský je takový malý přírodní zázrak. Jedná se o semínka bodláku, která mají výborný vliv na játra. Vedou ke zlepšení metabolismu jaterní buňky a jsou výraznými antioxidanty (odstraňují nebezpečné látky, zvané volné radikály). Můžete z něho připravovat čaj. Ostropestřec cca 5 minut povařte a pak 15 minut louhujte. Doporučuji ale vždy semínka čerstvě nadrtit, protože se rychle kazí. Z toho mi vyplívá, že většina již komerčně kupovaných čajů s nadrcenými semínky musí být neúčinná ( ba dokonce škodlivá), protože semínka jíž zoxidovala.

Kůru touto směsí provádím na jaře a užívám ji několikrát za sebou. Věšinou po dobu 2 měsíců. Ale znám lidi, kteří jí užívají i dlouhodbě. Nebo někteří si dávají po měsíci týdenní pauzu. To se mi jeví jako nejlepší varianta. Vždy se snažte poslouchat svoje tělo, protože to co vyhovuje někomu jinému, nemusí vyhovovat Vám.

Veškeré suroviny nakoupíte pravděpodobně pouze ve zdravé výživě. V běžných supermarketech jsem ani olej a ani semínka ještě neobjevila

Semínka v mixéru rozmixuji na co nejjemnější prášek a smíchám s olejem. Sama mám velice výkonný mixér a zvlédne rozmixovat naprosto všechno. Kamarádka semínka mixuje v mlínku na kávu Směs uchovávejte v ledničce nebo v mrazáku. Užívám jednu lžičku 3x denně nejlépe po jídle. I když se někdy radí i před jídlem, osobně mi nejvíce vyhovuje užívání po hlavním jídle.

Nezapomínejet, že se jedná o silný čistící a detoxikační přípravek a mohou se projevit bolesti hlavy, pocení, ospalost, malátnost, ale i teplota či mírné nachlazení.

 

Sledujte nás na Facebooku a získejte tak nové recepty a návody jako první. Můžete si také ZDARMA stáhnout nový e-book „10 TAJEMSTVÍ O HUBNUTÍ z výživové poradny“ a úspěšně začít hubnout.