Léto a čas dovolených je definitivně u konce a pomalu se nám blíží zima. S ní bychom se měli zase začít pravidelně starat o své tělo, aby nám ten nápor pracovních povinností vydrželo. Jednou z možností, jak poskytnout svému tělu ale také mysli zasloužený odpočinek, jak si „dobít baterky“, je dopřát si kvalitní masáž.

Proč zrovna masáž?

Protože masáže jsou jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod. Protože masáže vám pomůžou uvolnit tělo, zklidnit mysl a zlepšit fyzický i psychický stav organismu. Zároveň je to skvělý způsob detoxikace.

Jaké jsou tedy hlavní účinky masáže na fyzické tělo?

  • Odstraňuje napětí a bolest ve svalech
  • Uvolňuje kloubní spojení
  • Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
  • Zlepšuje vylučování odpadních látek z těla
  • Posiluje imunitu
  • Obnovuje tok energie
  • Je prevencí onemocnění

Masáž působí blahodárně nejen na naši tělesnou schránku, ale také na psychiku. Po kvalitní masáži budete odcházet uvolnění, s úsměvem a pocitem vnitřního klidu a harmonie. Pozvedne Vám náladu a pomůže lépe se spojit sami se sebou.

Dotek působí pozitivně také na naši emocionální vyrovnanost. A to především při partnerské masáži. Je prokázáno, že  dvojice, které si mezi sebou navzájem provádějí masáž, bývají díky přenosům jemných energií, ke kterým při takových masážích dochází,  k sobě ohleduplnější, vnímavější a otevřenější.

A co můžete udělat pro to, abyste si veškeré výhody, které masáže přinášejí, mohli užívat co nejčastěji? No přece se masáž naučit! A naučit masírovat i svého partnera, kamaráda, sourozence… Ve východních kulturách je naprosto běžné, že každý zná alespoň základní masážní techniky. Mladší členové rodiny se je učí od starších a navzájem si jsou schopni pomoci a ulevit od bolesti. Kromě toho vzájemné dotýkání posiluje rodinnou soudržnost i partnerské vztahy. Tak proč to také nezkusit?

12325376_s

Masáže

Masérký minikurz v salonu Hatea  

Určitě to také znáte. Bolavá záda namožená dlouhým sezením v autě nebo v práci u počítače. Večer se cítíte celí rozlámaní a unavení a rádi byste si v pohodlí svého domova dopřáli uvolňující masáž. Snažíte se přemluvit svého partnera, jenže ten neví, jak na to. Právě pro vás je v našem salonu připraven masérský minikurz pro dvojice a páry. Vůbec nevadí, když nemáte žádné předchozí masérské zkušenosti. Stačí, že se vám masáže líbí a rádi se navzájem dotýkáte. Tak vezměte svého partnera, přijďte si užít příjemné chvíle a naučit se něco nového.

A co Vás na kurzu čeká?

Masérský minikurz je zaměřený na domácí partnerské masáže. Účastníte se ho jen vy dva a lektorka, která má možnost se vám individuálně věnovat. Kurz ušijeme na míru přímo vašim potřebám a přáním. Začneme trochou teorie. Dozvíte se, kdy je a naopak kdy není vhodné masáž provádět. Pomohu vám s výběrem vhodného masážního přípravku. Vysvětlím, jak si jednoduše pomoci od fyzických i psychických problémů a jak se dokonale uvolnit a zrelaxovat.

Masáž, kterou se pak spolu naučíte, se podobá klasické relaxační masáži. Když budete šikovní, obohatíme ji o prvky havajské masáže Lomi Lomi nebo čínské energetické masáže. Postupně si vyzkoušíte techniky na uvolnění šíje, zad i nohou. Domů si odnesete skripta, podle kterých budete moci jednotlivé hmaty procvičovat a postupně se v masážích zdokonalovat. Kurz trvá přibližně tři hodiny, záleží na vaší šikovnosti a zvídavosti. Více o masérském minikurzu najdete na webu www.hateasalon.cz. 

Věřím, že po absolvování kurzu si budete vzájemné masírování opravdu užívat.

Pokud to máte do Pardubic daleko. Najděte si podobný minikurz ve vašem okolí, nebo si chvilu počkejte. Chystáme pro vás celý maserský minikurz on-line na tomto webu. Staňte se fanouškem na Facebooku a získáte tak ihned nejnovější informace.

Lenka