• 100ml smetany ke šlehání
  • 50g másla
  • 2 žloutky
  • vanilka nebo aroma
  • možná stévie

Většina lidí při nízkosacharidovém stravování LCHF přestává mít chutě na sladké, je to převážně díky porovnání hormonálního fungování těla, snížení hladiny cukru v krvi a omezení produkce inzulínu. Nejen vynechání sladkého, ale správně fungující hormony jsou pak klíčové v tom, že lidé na nízkosacharidové stravě LCHF krásně hubnou. Přesto se občas stane, že se objeví  pocit, dát si ke kávě něco jako zákusek. Všichni, kdo se tak stravujeme víme, že je potřeba sáhnout po něčem nesladkém, ale hodně tučném. A tento pudink je přesně to, co máme rádi. Žádný cukr, minimum sacharidů a hodně tuků. Pudink v mé kuchyni vznikl úplně náhodně pro mlsnou low carb návštěvu. Velkou odměnou mi pak bylo děkování za zpestření ketogenního jídelníčků.

Množství je uvedeno na 2 porce. Jedna porce má B 3,9 g, S 2 g, T 40,6 g

Recept na nízkosacharidový pudink

Pudink budeme dělat v horké vodní lázni, proto si připravte jeden hrneček ( nebo pánev), do kterého dáte tak 3 cm horké vody a budete ho vařit na plotýnce. Druhý hrneček (nebo i nerezovou misku) dáme pak do té horké vody.

Do hrnku (nebo misky) bez vody dáme máslo, žloutky, vanilkové aroma (vanilku) a případně stévii. Já sladidla vůbec nepoužívám, už sama smetana mi přijde hodně sladká. Navíc pudink pak osladí i pár kousků malin.

Na mírném ohni mícháme, dokud se máslo nerozpustí a vše se spojí ko kompaktní hmoty.

Smetanu na šlehání vyšleháme v další nádobě šlehačem do husté šlehačky a přidáme do pudinku.

Stále za mírného míchání přivedeme pudink do hustší podoby.

Odstavíme, nalejeme do mističky a necháme v lednici vychladnout.

keto-puding

 

LCHF-puding

 

Mohlo by vás zajímat :

FACEBOOK – skupina – KETO a LOW-CARB STRAVA – RECEPTY A ZKUŠENOSTI

Co jíst při ketogenní stravě

Co je to low-carb a ketogenní strava

Moje cesta k low-carb stravě