Ahoj holky,

po několika článcích o správném stravování v období školních let se dostáváme do finále. Dnes nás čekají odpolední svačiny a večeře. Jsou, dá se říct, nejjednodušší a proto je zvládneme najednou.

Už víš jak snídat, co si dát na svačinu a jak správně nebo nouzově obědvat. Víš, že nesmíš zapomínat na zeleninu, nešidit bílkoviny a přílohu si vybírat nejlépe bezlepkovou nebo celozrnnou.

Některé z vás, které se začaly u nás v salónu přeměřovat na InBody, mají první úspěchy za sebou v podobě několika kil tuku dole, a tak věřím, že je vás mnohem více a tak nějak společně vykročíte do dospělosti bez nadváhy.

Co jíst k odpolední svačině?

Na odpolední svačinu nevymyslíme skoro nic jiného, než na dopolední. Jako nejvhodnější svačina se mi opět jeví kousek ovoce, asi 100g, nebo zeleniny (té může být víc). A k tomu si přidej zase nějaká semínka nebo oříšky. Vypadá to hodně jednoduše, co? Jenže ona právě v té jednoduchosti a v návratu k co nepřirozenějším potravinám je ta největší hubnoucí síla. Protože je velký rozdíl, jestli si dáš nějakou müsli tyčku (a to si myslím je ten lepší přiklad, raději nemluvím o různých jiných tyčkách a sušenkách) nebo čerstvé ovoce a semínka.

Müsli tyčka obsahuje cukr nebo nějaký schovaný cukr v podobě různých sirupů, ztužené tuky, ochucovadla, různé zvlhčovače, želírovače atd. A to vůbec netušíme, v jakém stavu tam je to sušené ovoce a jak vypadalo, než se do tyček dalo.

Ovoce a ořechy obsahují, nečekaně, kus čerstvého ovoce a ořechy. Když bude navíc z domácí zahrádky, víš, jak se o něj pečovalo, jak bylo uskladněné a máš záruku více živin a méně chemie. Když k tomu přidáš ořechy, i ty jsou už dnes docela dobře dostupné v domácí podobě, třeba vlašské, máš opět ohromnou výhodu. A navíc je vše čerstvé a plné enzymů.

Čili odpolední svačinka vypadá stejně jako dopolední. Použít tedy můžeš veškeré doporučené kombinace, které jsou uvedeny v článku o dopoledních svačinách. Třeba celozrnné pečivo + rostlinná pomazánka – z červené čočky, tofu, sóji, cizrny, pohanky. Snaž se dávat přednost co nejčerstvějším potravinám.

Jak správně poskládat večeři?

Ani tady ti nepovím žádný zázrak. Večeře je zase stejná jako oběd. Musí obsahovat bílkovinu, přílohu (sacharid) a zeleninu. V množství podobném, jako jsou psané recepty na těchto stránkách. Pokud opravdu nemáš hlad a ten den jsi nesportovala, můžeš si zmenšit přílohu na polovinu. Nezapomeň, že tvé tělo ještě roste a potřebuješ dostatečně živin, proto tě samotný zeleninový salát určitě důkladně nezasytí. Správné kombinace jídel vyčteš v článku o obědech.

No a jsme na konci. Podle mě je stravování strašně jednoduché. To jen v tom stále všichni hledají co nejrychlejší způsob, jak zhubnout. Ale ona žádná zázračná dieta neexistuje. Chce to jen trpělivost.

Pitný režim

Ke správnému jídelníčku patří také správný pitný režim, který je opět velmi jednoduchý. Naštěstí již hodně holek vidím pobíhat s lahví vody. Ano, jediný a nejlepší pitný režim se skládá z čisté neperlivé vody, třeba ochucené plátkem citronu, a na zpestření můžeš během dne zařadit bylinkový nebo zelený čaj. Jakékoliv slazené nápoje zvedají hladinu krevního cukru a naprosto blokují hubnutí a podporují obezitu.

Pohyb

No a ke stravování nezapomeň přidat pohyb. Nejlépe pohyb venku na vzduchu. Bez pohybu bude tělo hubnout pomaleji a nebudeš ho mít pevné.

Tímto článkem série Hubnutí pro holky končí. Máš-li dotazy, ptej se pod článkem. Jen se správnými vědomostmi dokážeš úspěšně porazit svá kila. Stejně jako to dokázaly skoro všechny mé klientky.

Pokud cítíš, že potřebuješ odborný dohled, můžeš navštívit moji poradnu nebo si nech důkladně rozebrat jídelníček a získáš tak mnoho rad šitých na míru pro tvé tělo.

Poděl se s ostatními, jaké máš výsledky. Dodržuješ pravidla zdravé snídaně, obědu a večeře?

Děkuji za každý lajk a přeji mnoho úspěchů a pohodové hubnutí.

Hanka

 

Doporučené články :

Jak se zbavit chutí na sladké

Hubnutí pro holky – 1.díl

Proč tloustneme?

 

Můžete si také ZDARMA stáhnout nový e-book „10 TAJEMSTVÍ O HUBNUTÍ z výživové poradny“ a úspěšně začít hubnout. Diskutujte s jinými v diskuzi o svém hubnutí a zdravém vaření.