• Na jeden litr:
  • 30g mandlí neloupaných
  • 30g kokosu
  • 0,5 kg mrkve
  • filtrovaná vody

Na jaře je vhodné pustit se do detoxikace organismu a to tak, že tělo čistíme. Je ale také potřeba do těla dodávat potřebné živiny.

Hodně neplechy v těle napáchá například candida ( kvasinka). Myslím, že se s ní setkal naprosto každý. Plísně na nohách, únava, nadýmání, bolesti hlavy, migrény, bolesti kloubů, gynekologické problémy. Také časté chutě na sladké jsou příznakem přemnožení kandidy. Tento lahodný nápoj má velké množství kyseliny kaprylové, kterou nemají kvasinky rády. Jejím popíjení tedy detoxikujete tělo od těchto breberek.

Další výhoda je v doplnění hořčíku. Podle lékařských studií má skoro každý nedostatek hořčíku. Proto je tato hořčíková bomba vhodná naprosto pro každého. Nedostatek hořčíku v těle se projevuje například křečemi v dolních končetinách, nespavostí, ranní únavou, padáním vlasů. Je spojován i se studenými končetinami, ledvinovými kameny a tinitusem (pískáním v uších). Nedostatkem hořčíku často trpí ženy s hormonální antikoncepcí, sportovci a diabetici.

Bez dostatečného množství hořčíku se velice špatně hubne. Proto také mnoho denně sportujících žen nedokáže zhubnout.

Dalším přínosem nápoje je vitamín A, B, C, vápník, hořčík, železo, omega3

Pro lepší podporu detoxikace přidejte ještě denně porci domácího kysaného zelí ( nebo zelí v bio kvalitě např. Alnatura) a porci pickles – kvašené zeleniny. Tak nezdravé kvasinky nahradíte prospěšnými bakteriemi. Dostatečné množství omega3 jarní detoxikaci také velmi pomůže. Vyzkoušejte přidat tvaroh plný omega3.

Recept na hořčíkové „mléko“

Mandle a kokos namočte minimálně  na 12 až 24 hodin do 4 dcl vody čisté nejlépe filtrované vody.

Vše druhý den rozmixujte na lahodné mléko.

Očištěnou mrkev odšťavte na odšťavovači. Případně ji můžete rozmixovat s 0,5l vody v kvalitním mixéru. Vlastním mixér Vitamix a ten rozmixuje i mrkev na jemnou šťávu. S ostatními nemám zkušenost.

Šťávu z mrkve a kokosovo-mandlové mléko společně rozmixujte. případně nařeďte ještě vodou.

Pijte po dobu jednoho měsíce každý den cca 0,5  litru nejlépe místo svačiny.

 

Přeji pohodové hubnutí

Hanka

Lajkujte a sdílejte, ať máme motivaci přidat další detoxikační nápoj :-)

 

horcikova_bomba_II