• Na jeden plech
  • 200g vloček
  • 60g másla
  • 2 lžíce medu
  • 120g ořechů
  • 50g hořké čokolády nad 70%
  • 1/2 lžičky skořice
  • vanilka

Výborné, křupavé, sladké. No prostě to musíte vyzkoušet. Toto müsli vás naprosto dostane. Pak už nikdy nekoupíte to běžné z obchodu plné cukrů, nezdravých ztužených tuků, konzervantů a jiných zvěrstev. Domácí müsli klidně nabídněte dětem ke snídani místo veškerých sladkých kuliček.  Je totiž plné ořechů a semínek, má tedy dostatek potřebných tuků. Slazené je jen medem a kvalitní hořkou čokoládou.

První plech u nás doma zmizel do druhého dne. Druhý jsem trošku připálila. I tak ho slupli. A na potřetí jsem dělala dvojitou dávku. Myslím, že u nás se müsli osvědčilo a chutná naprosto všem. A hlavně se mi líbí, že není pracné a je hned hotové.

Podávejte ho nejlépe s mandlovým nebo makovým mlékem. Nebo s omega3 tvarohem či bílým jogurtem.

Recept na domácí müsli s ořechy

Ořechy nasekáme na malé kousky. Velikost si vyberte podle sebe, my máme raději, když ořechy křupou, tak jsem je nechala jen trošku nasekané. Z ořechů jsem použila nejvíce lískové ořechy a mandle, dále pak slunečnicová semínka, trošku dýňových a lněných semínek.

Ořechy a vločky smícháme v míse dohromady.

Do malého kastrůlku dáme máslo, med, vanilku, skořici a asi 4 lžíce vody. A vše zahřejeme, aby se máslo rozpustilo.

Směs nalejeme na vločky a promícháme.

Nasypeme na plech s pečícím papírem a pečeme v troubě na 160 stupňů asi 25 minut. Müsli je potřeba asi 2x promíchat. Po mé připálené zkušenosti si nastavuji minutku a míchám po 10 minutách,  pak znovu po 7 min.

Lehce zlatavé vyndáme z truby. Nelekněte se, müsli ještě nebude křupavé, musí vychladnout. Nasypeme na kousky nasekanou hořkou čokoládu. Ona se krásně rozpustí, pak jen párkrát promícháme a máme hotovo.

Za jak dlouho jste u vás doma snědli první plech??

Přeji pohodové hubnutí

Hanka

Pokud se Vám recept líbí,  lajkujte či sdílejte ho na facebooku. Stáhněte si  ZDARMA  nový e-book „10 TAJEMSTVÍ O HUBNUTÍ z výživové poradny“ a úspěšně začněte hubnout.

domaci_musli_1