• 100g kvalitních mandlí
  • 1litr neperlivé čisté vody

Mandlové mléko si můžete koupit v obchodě, ale mnohem jednodušší je, připravit si ho doma. Bude čerstvé, bez konzervantů a máte plnou kontrolu nad tím, jak vypadají mandle, ze kterých se mléko dělá. Navíc domácí mandlové mléko pomáhá při odkyselení těla, je plné minerálů a vitamínů. Převážně vápníku, hořčíku, draslíku a zdravých tuků. Je vynikající náhradou za kravské mléko.

Některé recepty na mandlové mléko se dělají ze spařených mandlí. Já bych se klaněla raději k postupu, který zde popisuji. Mandle totiž tak zůstanou plné enzymů.

Mléko z mandlí je vhodné podávat i dětem. Pokud je ditě malé, vždy počkejte na reakci dítěte, než podáte další porci. Toto rostlinné mléko je vhodné pro všechny alergiky na kravské mléko, či pro lidi s ekzémy, akné a jinými kožními neduhy.

Uvedený recept je na litr mléka. Výhodou je, že si můžete připravit třeba jen 200ml a mít třeba čerstvé mléko do Vaší kávy. Sami víte, že když koupíte litrovou krabici, dost často ji pak vyléváte.

Recept na mandlové mléko

Mandle si večer namočíte do čisté nejlépe filtrované vody. Necháte na vzduchu ( ne v lednici) nabobtnat. Ráno můžete oloupat slupky ( já je nechávám). Nasypete do mixéru a přidáte vodu, ve které byly celou noc. Důkladně rozmixujete.  Aby bylo mléko naprosto jemné, můžete ho přecedit. Zbylou hmotu můžete pak využít třeba do pomazánek nebo při zdravém pečení.

V lednici Vám vydrží až 3 dny.

 

 

 

Sledujte nás na Facebooku a získejte tak nové recepty a návody jako první. Můžete si také ZDARMA stáhnout nový e-book „10 TAJEMSTVÍ O HUBNUTÍ z výživové poradny“ a úspěšně začít hubnout. Diskutujte s jinými v diskuzi o svém hubnutí a zdravém vaření.