Diskutujte o Vašich hubnoucích pokusech.

Najděte si kamarádku na každodenní procházky.

Podělte se o zkušenosti se stravováním dětí ve školkách a školách.

Vítejte Host 

Zobraz/skryj hlavičku

Vítejte, zadání příspěvku v tomto fóru vyžaduje registraci.

Stránky: [1]
Autor Téma:Histaminová intolerance,mastocytoza
lenicka
Nováček
Příspěvků: 12
Permalink
Příspěvek Histaminová intolerance,mastocytoza
dne: 18.10.2013, 12:09
Citovat

Na radu Hanky jsem ozdravila svůj jídelníček s vyloučením pšenice,mléka a cukru.myslela jsem že umřu hlady a chtě nechtě jsem musela do obchodu se zdravou výživou..vymyslet co budu kíst k snídani místo pečiva,co si odpoledne dám ke svačině místo kafe a dortiku a co k večeři místo rohlíku se sýrem nebo šunkou….prvním počinem bylo,že jsem upekla králíka v troubě na kořenové zelenině,jen s přídavkem soli…a k tomu jsme zvyklí jíst bramborový knedlík.to u mě nepřicházelo do úvahy a tak jsem objevila polentový knedlík.po ohřátí v mikrovlnce byl chuťově i vzhledově k nerozeznání od toho bramborového..máte někdo podobnou zkušenost se zdravou náhražkou za nezdravá jídla,nebo jídla obsahující pšenici a mléko?trpíte někdo podobnou nemocí jako já?napište..děkuji ;)

Hanka
Administrátor
Příspěvků: 30
Permalink
Příspěvek Re: Histaminová intolerance,mastocytoza
dne: 23.10.2013, 12:44
Citovat

Problém s histaminovou intolerancí je docela častý. U Tebe je vše komplikováno silnou systémovou mastocytozou. Osobně bych zkoušela přísnou antihistaminovou dietu v kombinaci se zdravou výživovu ( čili bez mléka, mouky, cukru). A možná by stálo za pokus vyzkoušet i v kombinaci s protikvasinkovou dietou. Vypadá to sice hodně náročně a po seznámení s novými surovinami je to dobře snesitelné. Důležité je sledovat a pozorovat reakce těla, protože každý reaguje na něco jiného. Spokojený život bez nemocí stojí za pár měsíců odříkání.
Polentový knedlík neznám. Určitě ale doporučuji podívat se na složení. Možná tam bude něco nevhodného, či nějaká chemie. A také ohřívání v mikrovlné troubě by nemělo být na denním režimu :-)

lenicka
Nováček
Příspěvků: 12
Permalink
Příspěvek Re: Histaminová intolerance,mastocytoza
dne: 24.10.2013, 09:48
Citovat

v polentovém knedlíku je snad jen kukuřičná mouka a voda ve složení napsaná.to já čtu u všeho.já držim antihistaminovou dietu od půlky září a na tvoje doporučení jsem vysadila pšenici,tudíž ani těstoviny nejim,nejen pečivo apod.mléko a cukr.že si občas dám ten sorbet jsem ti psala..ale ten si troufám jen proto,že jsem opravdu bez záchvatu.naposledy jsem ho měla 3.9.u mě nevídaná doba.za celou dobu až doteď jsem neměla jedinej,ani náznak,jako třeba pocit na zvracení nebo rudé tváře po jídle.paráda...člověk si na to docela zvykne..ale nevěřila bych tomu,že bez těch svých sušenek,zmrzlin apod.vydržím déle než dva dny..vždycky když jsem chtěla držet dietu jsem vydržela den,dva.pak jem ucejtila čerstvej rohlík a bylo to v háji.ted už se tak nějak raději bílé mouce vyhejbám..ovoce jsemt aky dokázala omezit ze sedmi kousků denně na jeden.a pomalu a postupně vysazuju všechny léky,kterejma mě prali od rána do večera.ty teda vysazuju beze strachu,poněvadž jsem měla třeba 8 záchvatů do měsíce,a to přes veškerou lékovou terapii.ted jsem si nechala jedno antihistaminikum ráno a jsem v pohodě.já vim,že ten jídelníček neni a nikdy nebude bez chyb,ale já jsem i tak na sebe pyšná..a do sušenky už bych nekousla. :))

lenicka
Nováček
Příspěvků: 12
Permalink
Příspěvek Re: Histaminová intolerance,mastocytoza
dne: 24.10.2013, 09:57
Citovat

jo a s tou mikrovlnkou to u mě neni tak horký..já chodim před polednem denně z práce domů,a kluci obědvaj ve škole,takže já si toho většinu dělám čerstvou každej den.

Host
Nováček
Příspěvků: 4
Permalink
Příspěvek Re: Histaminová intolerance,mastocytoza
dne: 21.11.2013, 15:02
Citovat

Histaminovou intoleranci má moje teta. Ale na dietu myslím kašle. Vždycky se celá osype, zčervená, oteče. Řeknu jí, ať napíše nějaké poznatky.

Hanka
Administrátor
Příspěvků: 30
Permalink
Příspěvek Re: Histaminová intolerance,mastocytoza
dne: 11.02.2014, 11:46
Citovat

Tak Leni, jak se posunuješ s antihistaminovou dietou? Myslím, že skvělý motivační příběh, je příběh malé Melinky :-). http://www.receptynahubnuti.cz/zuzana-hubne-a-uzdravuje-melinku/

lenicka
Nováček
Příspěvků: 12
Permalink
Příspěvek Re: Histaminová intolerance,mastocytoza
dne: 10.09.2014, 10:57
Citovat

ahoj Hani,to jsem to našla brzo vid?musim říct že oproti loňsku jsem na tom s frekvencema záchvatů lépe,ale..dřív jsem mívala i čtyři do měsíce,letos jsem od ledna měla záchvaty čtyři.což je super.i když si nemyslim,že je to jen antihistaminovou dietou,ale asi spíš tou dvouletou biologickou léčbou..dietu dodržuju,není to taková dřina,protože histamin obsahují jídla,která já stejně nemusím jako je mleté maso,špenát,luštěniny,alkohol,ryby a zrající sýry.a.už bohužel nespořádám jednu čokoládu denně.občas si ale něco dám,i přesto,že v tom histamin je a já to vím.třeba rajčata,nebo sója nebo kuřecí maso,nebo pečivo,i když je v něm zapovězené droždí.poněvadž bych asi jinak pošla hlady.histamin je totiž snad uplně ve všem a v čem neni tak se rozmnoží když to třeba ohřejváš nebo necháš ležet.no na palici.snažim se naučit se s tím žít,protože v Praze mě upozornili na to,že bezpříznaková a bez léčby já nikdy nebudu.jsem ráda,že mastocytoza nijak nepostupuje a nedělá v těle další škody...řekla bych že hůř snášim ten únavovej syndrom po prodělané mononukleoze...ale to je zas jiná kapitola... :) pa

Stránky: [1]
Mingle Fórum by cartpauj
Verze 1.0.34 ; Stránka načtena za 0.084 vteřin.