Diskutujte o Vašich hubnoucích pokusech.

Najděte si kamarádku na každodenní procházky.

Podělte se o zkušenosti se stravováním dětí ve školkách a školách.

Vítejte Host 

Zobraz/skryj hlavičku

Vítejte, zadání příspěvku v tomto fóru vyžaduje registraci.

Stránky: [1] 2 3
Autor Téma:deníček
TerezieZV
Začátečník
Příspěvků: 29
Permalink
Příspěvek deníček
dne: 16.01.2014, 09:09
Citovat

Tak se přidávám k zakládání deníčku. Nejsem tu kvůli hubnutí. To si myslím, ve svých 40 letech se 165 cm a +-63 kg nepotřebuji. I když takové 3-5kg dolů by potěšilo, ale není to priorita. U mě je spíš problém tu masu zpevnit.
Vždycky jsem byla zastánce názoru, že je jedno co jíme stejně zemřem.A nad přehánějícíma dietama jsem kroutila hlavou a tvrdila, že člověk může jíst cokoli , ale nesmí se přecpávat a musí se k tomu alespon trochu hýbat(nemusí to být zrovna trénink na maraton).Což ale neznamená, že jsem čas od času nějakou tu dietku nedržela.S postupem věku ale čím dál míń, nebo spíš rozumněji. Ale už dlouho si uvědomuji, i když i dřív jsem to věděla, že má strava není tzv. vyvážená. Když to zkrátím žila jsem v podstatě na kupovaném chlebu(s ramou,marmeládou ,medem či solí), bílém jogurtu s cukrem k snídani, k "obědu" něco jako topinky, bramboráky, moučná jídla, bramborová jídla,když bylo dobře tak jednou do týdne nějaký to vepřový nebo kuřecí a z jara když už byly škaredé brmbory tak rýží.Zkrátka náš jídelnček byl hodně omezený.
Před vánocema jsem jakousi náhodou narazila na tyto stránky a hodně se mi zalíbily a vytiskla jsem si nějaké receptíky abych tento velmi nevyvážený přísun potravy trochu napravila. Asi týden jsem je vařila k obědu (který u nás probíhá tak kolem čtvrté hodiny odpolední - když mám ranní), k tomu jsem doma začla pít kopřivový čaj(cca1,2 l) a tehdá zobat namočené mandle a vyráběla vlastní žervé různě ochucené. Počítám, že díky mandlím jsem neměla pocit hladu a najednou mi běžné dobrůtky připadaly přeslazené - to asi ta kopřiva. Vzhledem k tomu, že jsem byla léčena jako epileptik a čokoládu jsem nesměla tak ji ani dnes nemusím, ale občas prostě ta potřeba je. Ale tak nějak mi najednou nechutnala.:-(
Vánoční cukroví bylo téměř vše z pohankové mouky (linecké z bílé a "kakaové" z celozrnné) i když jsem to vůbec v úmyslu neměla jen jsem chtěla vyzkoušet linecké z pohanky....Zázvorky a perníčky jsem dělala půl na půl z běžné a špaldové mouky. Po novém roce jsem zase začla péct chleba. Dávám žitnou chlebovou mouku a pšeničnou (1:1) a normální kvasnice a nějaká ta semínka.
No myslím, že pro dnešek by toho bylo dost. Pokud se mi konečně dneska zadaří tak se zvážím a konečně začnu evidovat jak to vypadá a co vlastně jsem celý ten den jedla. To je asi tak můj cíl s jakým zakládám tento deníček. abych měla někde přehled o tom co jsem snědla atd.
Pokud jste se někdo prokousal až sem tak gratuluji :-) Terez.

TerezieZV
Začátečník
Příspěvků: 29
Permalink
Příspěvek Re: deníček
dne: 17.01.2014, 09:53
Citovat

17.1.2014
včera jsem zkoušela udělat doma jogurt a trošku jsem experimentovala. Do půl litru čerstvého plnotučného mléka jsem dala 1/2 malého choceňského jogurtu, do půl litru čerstvého plnotučného jsem dala 1/2 zakysané smetany a do půl litru trvanlivého mléka madeta zbytek choceňského. Když jsem to ráno vyndávala z trouby, sklenice s jogurtem vypadaly dobře(ztuhly) se zakysanou smetanou bylo tekutější. Tak uvidíme co z toho vyleze a jaké to bude chuťově. Kdysi jsem se už o domácí jogurt pokoušela. Recept mi dala sousedka a tam se ještě přidávalo sušené mléko.A to mi nechutnalo. tak v pondělí poreferuji a propočítám náklady.
Taky jsem začla dělat žitný kvásek...
Včera jsem říkala, že se pokusím večer zvážit. No nechala jsem to až na dnešní ráno. Hodnoty na displei mě dost překvapily : 61,9kg;27,8;49,6;34,8.Další hodnoty jsou množství tuku, vody a svalové hmoty jen nevím která je která. Musím pohledat návod na použití :-)
včera (16.1.2014) jsem jedla: k snídani 1/2 domácího pšeničnožitného chleba s máslem (ramou) a medem+kafe turek(jiné nepiju),v průběhu dopoledne 1,5l černého čaje s 6lžičkami cukru (obyč.),3 cherry rajčátka, 1 kousek musli tyčinky (z vašich receptů.kousek má cca15g)kolem jedné hodiny opět domácí chléb s domácím žervé ochuceným paprikou(čerstvou i mletou).Odpoledne doma jsem vypila asi 1,2l kopřivového čaje (neslazeného),2 naběračky pórkového krému (nezahuštěného pouze s přidáním cca50ml smetany na vaření),k "obědu" jsme měli tempeh s řapíkatým celerem (ten příště nakrájím na ještě tenší plátečky)a pickes zeleninou pak už jsem měla jen pár plátečků makovo-sýrového pečiva a jeden kousek musli tyčinky.

Hanka
Administrátor
Příspěvků: 30
Permalink
Příspěvek Re: deníček
dne: 20.01.2014, 12:02
Citovat

Citováno z TerezieZV dne 16.01.2014, 09:09<br />
Tak se přidávám k zakládání deníčku. Nejsem tu kvůli hubnutí. To si myslím, ve svých 40 letech se 165 cm a +-63 kg nepotřebuji. I když takové 3-5kg dolů by potěšilo, ale není to priorita. U mě je spíš problém tu masu zpevnit.<br />

Terez.

Dobrý den Terezko,
je super, že jste se pustila do změny a že Vám jsou stránky nápomocny. Stejně, jak píšete, tak je na tom mnoho lidí. Kolem 40cítky si začnou uvědomovat, že je potřeba změnit stravování. Že už jim není tak dobře jako dřív. A že pokud něco nezmění, bude hůř. Mám ráda klienty, kteří se do toho pustí a nadšeně mi pak píší, že se cítí úžasně, že vysazují některé léky, že mizí alergie, ekzémy a jiné civilizační nemoci z jídla. To je můj náboj a největší odměna. I u Vás ukazuje dřívější epilepsie na nějaké nedostatky. Takže Vám moc držím palečky a pusťte se do toho. Zdraví za to stojí :-)

Hanka
Administrátor
Příspěvků: 30
Permalink
Příspěvek Re: deníček
dne: 20.01.2014, 12:06
Citovat

Citováno z TerezieZV dne 17.01.2014, 09:53<br />
17.1.2014<br />
včera jsem zkoušela udělat doma jogurt a trošku jsem experimentovala. Do půl litru čerstvého plnotučného mléka jsem dala 1/2 malého choceňského jogurtu, do půl litru čerstvého plnotučného jsem dala 1/2 zakysané smetany a do půl litru trvanlivého mléka madeta zbytek choceňského. Když jsem to ráno vyndávala z trouby, sklenice s jogurtem vypadaly dobře(ztuhly) se zakysanou smetanou bylo tekutější. Tak uvidíme co z toho vyleze a jaké to bude chuťově. Kdysi jsem se už o domácí jogurt pokoušela. Recept mi dala sousedka a tam se ještě přidávalo sušené mléko.A to mi nechutnalo. tak v pondělí poreferuji a propočítám náklady.<br />
Taky jsem začla dělat žitný kvásek…<br />
Včera jsem říkala, že se pokusím večer zvážit. No nechala jsem to až na dnešní ráno. Hodnoty na displei mě dost překvapily : 61,9kg;27,8;49,6;34,8.Další hodnoty jsou množství tuku, vody a svalové hmoty jen nevím která je která. Musím pohledat návod na použití :-)<br />
včera (16.1.2014) jsem jedla: k snídani 1/2 domácího pšeničnožitného chleba s máslem (ramou) a medem+kafe turek(jiné nepiju),v průběhu dopoledne 1,5l černého čaje s 6lžičkami cukru (obyč.),3 cherry rajčátka, 1 kousek musli tyčinky (z vašich receptů.kousek má cca15g)kolem jedné hodiny opět domácí chléb s domácím žervé ochuceným paprikou(čerstvou i mletou).Odpoledne doma jsem vypila asi 1,2l kopřivového čaje (neslazeného),2 naběračky pórkového krému (nezahuštěného pouze s přidáním cca50ml smetany na vaření),k „obědu“ jsme měli tempeh s řapíkatým celerem (ten příště nakrájím na ještě tenší plátečky)a pickes zeleninou pak už jsem měla jen pár plátečků makovo-sýrového pečiva a jeden kousek musli tyčinky.

Domácí jogurt by byl zajímavý, určitě zveřejněte, jak dopadl.
Z jídelníčku bych Vám vyřadila ramu, dejte raději klasické máslo. Ke snídani by bylo lepší dát i nějakou bílkovinu. A černý čaj s cukrem? No na to se snažte zapomenout :-)

TerezieZV
Začátečník
Příspěvků: 29
Permalink
Příspěvek Re: deníček
dne: 20.01.2014, 21:24
Citovat

No ještě by to chtělo zajistit mléko přímo od krávy. Když jsem ještě bydlela u rodičů, tak jsme ho mívali a je fakt, že se to nedá srovnat s kupovaným. Jogurty vypadají, že se vydařili. I ta "zakysaná smetana" nakonec přes víkend taky ztuhla. Zatím jsem otevřela pouze sklenici s jogurtem a čerstvým plnotučným mlékem, a když se odškrábnou ty bublinky na povrchu tak vypadá dobře a taky celkem dobře chutná.Podle mého, když jsem jej chutnala v neděli byl lepší než v pátek večer. Teď ještě vyzkoušet jestli mi nebude vadit na zažívání, jak mi to některé dělají. Vím, že z jídelníčku by ta rama měla zmizet, ale to asi ještě chvilku potrvá.Když si tak vzpomenu na poslední týdny tak jsem ji použila hodně zřídka protože jsem dělala domácí žervé.Černý čaj bych dala do hodně velkých uvozovek protože používám jeden nálevový sáček na celou konvici a i tak když vypiju takové dvě mám na jazyku pachuť. Bílý cukr zatím ještě vlastním, takže ještě nějakou chvíli mi jeho užívání vydrží, ale oblíbila jsem si třtinový, takže se chystám v následujícím čase začít používat ten.

TerezieZV
Začátečník
Příspěvků: 29
Permalink
Příspěvek Re: deníček
dne: 21.01.2014, 17:12
Citovat

17.1.2014 den začíná před šestou hodinou ranní,končí zhruba v 3:40<br />
Rohlík s máslem a medem+ káva,3 chrry rajčátka,1 kousek tyčinky s javorovým sirupem (cca 15g),1,5 krajíce domácího chleba s budapešťskou pomazánkou z domácího žervé,černý čaj, tempeh s pórkem a mrkví,kopřivový čaj, tempeh s řapíkatým celerem, 1/2 obyčejného chleba se škvarkovou pomazánkou,4 piva, bílá bageta s kuřecím řízkem.</p>
<p>18.1.2014 den začíná kolem 11h dopoledne a končí zhruba ve 3h ráno<br />
1tmavá caiserka s máslem, debrecínkou, čínským zelím, 1/2 vajíčka,1 cherry rajče,rukola,lžička domácí majonézy<br />
k obědu: kulajda, vepřový plátekve smetanovopepřové omáčce s hranolkama<br />
kopřivový čaj, káva,3x2dcl červeného vína + 1,5l vody</p>
<p>19.1.2014 vstávala jsem kolem poledne,spánek kolem půlnoci<br />
1 caiserka s máslem,debrecínkou….,káva, kopřivový čaj<br />
k obědu vepřový řízek s bramborovou kaší,4 cherry rajčátka<br />
mandličky,3 ks listového štrůdlu, caiserka s…,<br />
dělala jsem bezlepkové kuličky na snídani a zadělala chleba z kvásku (mimochodem přejdu na kvásek. funguje to a chleba nezavání po droždí.Jen to musím vychytat :-)</p>
<p>20.1.2014 7:30 – 24:00<br />
káva+ 3ks štrůdlu, caiserka s…,kopřivový čaj;kroupoto s kuřecím masem,cibulku jsem neměla tak jsem přidala trochu pórku a dva stonky řapíkatého celeru; černý čaj,2 běžné rohlíky s máslem a domácí jahodovou marmeládou, cca 10 mandliček, kousek margotky,1 pomeranč.<br />
dala jsem odkapávat domácí žervé z domácího jogurtu.<br />
10 min na rotačním disku,10 min na stepperu,40 sedůlehů,40 sedůlehů šikmo, kliky(asi 5)</p>
<p>21.1.2014 7:30 – …<br />
2ks štrůdlu a káva, ochutnávka kváskového chleba,mandlička, kopřivový čaj,kulajda, quiche a jako náplň jsem použila 1/2 brokolice,100g tempehu,1 cibule,posypné asi 100g 30% eidamu a zalité domácí zakysanou smetanou. ….<br />
ve vodě po brokolici jsem uvařila mrkem s červenou čočkou na pomazánku. Asi tři lžíce jsem odložila do kastrůlku synovi na polívku protože kulajdu bojkotuje (kvůli houbám).Zbytek jsem rozmixovala s malým stroužkem česneku a osmaženou cibulkou (pomazánka z červené čočky). Opět asi 2lž jsem odložila na polívku a do zbytku zamixovala asi lž tahini (čokoládové tahini je chutnější :-)) Nechutnala špatně, ale uvidíme ještě až bude vychlazená a rozležená a nebudu plná chutí z jiného vaření :-). 1pomeranč, asi 10 mandliček,3 cherry rajčátka, domácí chleba s máslem a solí,černý čaj.<br />
10 min rotační disk,5 min stepper, základní sestava na trx (každý cvik 20x). je to závěsný systém na posilování fungující na principu zátěže vlastního těla. Jsem s ním hodně spokojená. Malý, přenosný, účinný, náročnost a zátěž je na každém jednotlivci.15 min ostré chůze.</p>
<p>

TerezieZV
Začátečník
Příspěvků: 29
Permalink
Příspěvek Re: deníček
dne: 23.01.2014, 15:10
Citovat

22.1.2014 9:30 – 00:15<br /><br />
- domácí jogurt s kuličkami,káva, voda, kulajda, jáhly s mrkví a tempehem,steril. cibulky, 3 cherry rajčátka, 1/2 chleba s máslem a solí<br /><br />
- 10 min rotační disk, trx<br /><br />
23.1.2014 10:30- 00:30br /><br />
- domácí jogurt s kuličkami,káva, voda, čočka velkozrnná s osmaženou cibulkou a domácí zakysanou smetanou, dochucená hořčicí + vejce, pomeranč, chleba s máslem, asi 2 lžíce čočky od oběda<br /><br />
-10 min disk,trx</p><br />
<p><br />
24.1.2014 10:00 – …<br />
-domácí jogurt s kuličkama + káva,voda, hrnek kopřivového čaje, čočka od včera + vejce, chleba s čočkovou pomazánkou<br />
- 10 min disk,trx

TerezieZV
Začátečník
Příspěvků: 29
Permalink
Příspěvek Re: deníček
dne: 24.01.2014, 17:41
Citovat

Mé vážení po týdnu : 60,7 kg- 26,6 - 50,4 - 35,3. za týden úbytek váhy 1,2kg od doby po novém roce 2,6kg.
Synovo vážení: poslední vážení před asi 14 dny 54.9kg (další parametry si nepamatuji) za těch 14 dní má 53,2kg - 21,7 - 53,8 - 41,9. úbytek 1,7 kg.
Mám dojem, že mi tolik nevybíhají křečové žíly. To ale může být ovlivněno pouze studeným počasím. Zlepšily se mi moje problémy s pletí v oblasti úst, ale to bych asi taky úplně nepřipisovala stravě. Trpím totiž celoživotně ženskými záněty a tentokrát mi doktor napsal nějaké polikací léky komplexně potlačující zánět v těle. Bereou se jednou za týden a mám ještě tři tak uvidíme jak to bude vypadat za měsíc.

TerezieZV
Začátečník
Příspěvků: 29
Permalink
Příspěvek Re: deníček
dne: 28.01.2014, 13:40
Citovat

25.1.2014 09:30 – 03:30<br /><br /><br />
jogurt s kuličkami, káva, zbytek čočky s vajíčkem, 2 tmavé caiserky s debrecinkou,rukolou,peking. zelím, kopřivový čaj<br /><br /><br />
disk,trx<br /><br /><br />
26.1.2014 10:00 – 00:00<br /><br /><br />
kousek uzeného masa,káva,banán, 2x tortila s kuřecím,řapíkatým celerem, žampiony, peking.zelím, pórkem, domácí majonézou<br /><br /><br />
disk,trx<br /><br /><br />
27.1.2014 05:25 – 23:40<br /><br /><br />
krajíček domácího chleba s medem,banán 2 krajíce chleba s debrecinkou, peking. zelím, vejcem,rukolou,domácí majonezou,banán, cizrna na omáčku z vašich receptů,krajíc chleba, ořechové lívanečky<br /><br /><br />
28.1.2014 05:30 – 23:30 r /><br /><br />
krajiček chleba s medem, káva, chléb s debrecinkou, vejcem a peking. zelím.,jablko, vývar z kostís nudlemi,cizrnová směs, mandličky, vločkové sušenky, zázvorový čaj<br /><br />
disk,trx<br /><br />
29.1.2014 05:30 – 23:50<br /><br />
chleba s medem, káva, černý čaj už s třtinovým cukrem, 2x chleba s vajíčkem,rukolou a peking zelím,banán, vývar, šmakoun s čočkou, 2 bezlepkové polomáčené sušenky<br /><br />
30.1.2014 05:45 – 23:30<br /><br />
3lž bílého jogurtu s kuličkami (z quinoi),káva, černý čaj, 1x chleba s hermelínem, rukolou a pek.zelím, kopřivový čaj, asi 12 mandliček, zapečená kornbageta se směsí se šmakounem a plátkem tvrdého sýra(nastrouhaný šmakoun prohřátý na osmažené cibuli s červenou paprikou, porkem a žampiony dochucené pepřem,solí a paprikou)<br />
31.1.2014 05:45 - 00:45<br />
3lž bílého jogurtu s kuličkami,káva, čaj,palačinky s marmeládou, mandličky
1.2.2014 9:45 - 23:50
62,9 / 28,5 / 49,1 / 34,5
jogurt s kuličkami,káva, kopřivový čaj, zázvorový čaj, polévka pho- bo ,zapečený květák se semínky,mandličky, plátek buchty z ovesných vloček, chleba s domácí škvarkovou pomazánkou
2.2.2014 8:45 - 00:30
jogurt s kuličkami,káva, kopřivový, zázvorový čaj, polévka pho-bo,kuřecí paličky podle stárka a bramborová kaše, kousek ckleba s pomazánkou, mandličky.

Hanka
Administrátor
Příspěvků: 30
Permalink
Příspěvek Re: deníček
dne: 28.01.2014, 20:59
Citovat

Zdravm,
ve Vašem jídelníčku je stále moc sacharidů ( příloh a pečiva). Už jak jste psala, že trpíte stálými gynekologickými problémy, tak to ukazuje na poměrně hezky zaplísněný ( zakvasinkovaný) organismus. A bohužel vešekré plísně se právě cukry a sacharidy živí. Snažte se je co nejvíce omezit.

Stránky: [1] 2 3
Mingle Fórum by cartpauj
Verze 1.0.34 ; Stránka načtena za 0.13 vteřin.